TGS YQ4M915200S416
Part No.:
YQ4M915200S416
Manufacturer:
TGS
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, J-Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDYQ4M915200S416.pdf
Description:
CRYSTALS 4.9152MHZ 30PPM 16PF
Comments
YQ4M915200S416 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TGS
Series:
CCME
Package/Case:
4-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
4.9152 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
150 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.146" (3.70mm)