Mallory Sonalert Products Inc. ZA120MACM1
Part No.:
ZA120MACM1
Manufacturer:
Mallory Sonalert Products Inc.
Category:
Alarms, Buzzers, and Sirens
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDZA120MACM1.pdf
Description:
BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
Comments
ZA120MACM1 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Mallory Sonalert Products Inc.
Series:
ZA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Driver Circuitry:
Indicator, Internally Driven
Input Type:
AC, DC
Voltage - Rated:
Voltage Range:
48 ~ 120V
Frequency:
3.3kHz
Technology:
Piezo
Operating Mode:
Chime
Duration:
Repeating every 3 Sec
Sound Pressure Level (SPL):
75dB @ 48V, 61cm
Current - Supply:
40mA
Port Location:
Top
Operating Temperature:
-30°C ~ 65°C
Approval Agency:
cUL, UL
Ratings:
Ingress Protection:
NEMA 3R, 4X, 12
Mounting Type:
Panel Mount
Termination:
Terminal Block
Size / Dimension:
1.210" Dia (30.74mm)