TDK-Lambda ZWS100BAF-12
Part No.:
ZWS100BAF-12
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDZWS100BAF-12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 100W
Comments
ZWS100BAF-12 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
ZWS100BAF (100W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
8.5 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
100W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.10" L x 2.44" W x 1.30" H (155.0mm x 62.0mm x 33.0mm)