Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-113-C3-R0
Part No.:
ATS-10A-113-C3-R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDATS-10A-113-C3-R0.pdf
Description:
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412
Comments
ATS-10A-113-C3-R0 Specifications
Length:
1.575" (40.00mm)
Width:
1.575" (40.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
11.91°C/W @ 100 LFM