Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10A-159-C1-R0
Part No.:
ATS-10A-159-C1-R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDATS-10A-159-C1-R0.pdf
Description:
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB
Comments
ATS-10A-159-C1-R0 Specifications
Length:
1.772" (45.00mm)
Width:
1.772" (45.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
10.68°C/W @ 100 LFM