Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10B-169-C3-R0
Part No.:
ATS-10B-169-C3-R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDATS-10B-169-C3-R0.pdf
Description:
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412
Comments
ATS-10B-169-C3-R0 Specifications
Length:
1.181" (30.00mm)
Width:
1.181" (30.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
15.90°C/W @ 100 LFM