Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10G-16-C1-R0
Part No.:
ATS-10G-16-C1-R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDATS-10G-16-C1-R0.pdf
Description:
HEATSINK 54X54X10MM XCUT
Comments
ATS-10G-16-C1-R0 Specifications
Length:
2.126" (54.00mm)
Width:
2.126" (54.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
18.06°C/W @ 100 LFM