Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-12F-204-C1-R0
Part No.:
ATS-12F-204-C1-R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDATS-12F-204-C1-R0.pdf
Description:
HEATSINK 54X54X12MM XCUT
Comments
ATS-12F-204-C1-R0 Specifications
Length:
2.126" (54.00mm)
Width:
2.126" (54.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.472" (12.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
7.41°C/W @ 100 LFM