Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-74-C3-R0
Part No.:
ATS-15H-74-C3-R0
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDATS-15H-74-C3-R0.pdf
Description:
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412
Comments
ATS-15H-74-C3-R0 Specifications
Length:
0.984" (25.00mm)
Width:
0.984" (25.00mm)
Diameter:
Fin Height:
0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
20.62°C/W @ 100 LFM