Chip Quik Inc. DR040P090-S
Part No.:
DR040P090-S
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Category:
Solder Stencils, Templates
Package:
Description:
DUAL ROW 0.4MM PITCH 90-PIN CONN
Comments
DR040P090-S Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Series:
Proto-Advantage DR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Number of Positions:
90
Pitch:
0.016" (0.40mm)