Chip Quik Inc. IPC0020-S
Part No.:
IPC0020-S
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Category:
Solder Stencils, Templates
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDIPC0020-S.pdf
Description:
STENCIL 5X5 MM .5MM
Comments
IPC0020-S Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Chip Quik Inc.
Series:
Proto-Advantage IPC
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
QFN/LFCSP
Number of Positions:
32
Pitch:
0.020" (0.50mm)
Outer Dimension:
1.300" L x 0.900" W (33.02mm x 22.86mm)
Inner Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Thermal Center Pad:
0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)